Bezpieczny Junior, bezpieczny Senior

Nasza szkoła podejmuje różne działania z zakresu bezpieczeństwa dzieci, dlatego też wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej

oraz Biblioteką Miejską przy ul. Grota Roweckiego zorganizowano popołudniowe spotkanie dotyczące bezpieczeństwa dzieci oraz osób starszych.

Zaproszenie na spotkanie przyjął funkcjonariusz Straży Miejskiej – Pan Mariusz Stokowski,

który z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej odblaskowej misji mającej na celu rozjaśnić pieszych na drodze.

Pan Mariusz w bardzo ciekawy sposób mówił gdzie bezpiecznie przechodzić przez jezdnię,

jak chronić się przed atakującym psem oraz jak należy zachować się w sytuacjach, gdy na swojej drodze spotkamy nieznajomą osobę.

Dzięki wspólnemu spotkaniu zarówno uczniowie klasy II A jak i Seniorzy z Osiedlowego Klubu Seniora „Rudna” mogli utrwalić

i usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą istniejących zagrożeń oraz co robić aby być bezpiecznym.

Na zakończenie spotkania dzieci oraz Seniorzy otrzymali od Pana Mariusza wiele upominków.

Bardzo Dziękujemy!