Kampania Bezpieczny  przejazd

W poniedziałek 19 października gościliśmy w naszej szkole koordynatora Kampanii Bezpieczny przejazd z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

oraz pracowników  Straży Ochrony Kolei z Mobilnego Centrum Monitoringu, samochodu wyposażonego w kilkanaście kamer.

Kampania Bezpieczny przejazd - "„szlaban na ryzyko!” to  przede wszystkim działania edukacyjne: spotkania z dziećmi w szkołach, kampania informacyjna zarówno

w mediach, na plakatach i ulotkach oraz egzekwowanie prawa - wspólna akcja ze Strażą Ochrony Kolei i policją "Bezpieczny piątek".

Nadrzędnym celem kampanii społecznej bezpieczny przejazd – „szlaban na ryzyko!” jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych,

ograniczenia liczby wypadków,  podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych.

Bezpieczeństwo na przejazdach i w rejonie „dzikich przejść” jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ: kolei, policji, administracji,

samorządów, zarządców dróg, organizacji społecznych oraz wszystkich ludzi dobrej woli.