„Akademia czystych rąk”

Uczniowie kl. III b uczestniczyli w cyklu zajęć „Akademia Czystych Rąk”, prowadzonych przez panią Agnieszkę Bielawską i Joannę Magierę.

Przypomnieli sobie w jakich sytuacjach koniecznie trzeba pamiętać o myciu rąk, w jaki sposób prawidłowo myć ręce,

co nam zagraża, gdy o tym nie pamiętamy, poznali niektóre choroby wynikające z zaniedbań higienicznych.

Zajęcia były urozmaicone poznawaniem historii dziecięcych bohaterów, łamigłówkami i krzyżówkami oraz ćwiczeniami praktycznymi.

Wszyscy wykazali się zaangażowanie widocznym na zajęciach w klasie i podczas mycia rączek.

Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wykonają plakat, który zostanie wysłany na ogólnopolski konkurs „Gdzie były, co robiły twoje ręce”.

Liczymy na sukces!