Warsztaty decoupage

Naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki programu PROJEKTOR - wolontariat studencki.

Uczniowie mieli niesamowitą okazję uczestniczyć w warsztatach decoupage

Jest to technika pozwalająca w prosty sposób ozdobić zwykłą rzecz by wyglądała niezwykle.

Polega na przyklejeniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wyciętego wzoru z serwetki papierowej.

Ozdabiać można wszystko - pudełka papierowe, słoiki, szklanki.
Wszyscy mogli od początku do końca zrobić coś z niczego. Najpierw dzieci dokładnie pokrywały pudełka białą farbą.

Czasem należało położyć kilka warstw.

Następnie przedmioty miały czas by dokładnie wyschnąć, a w tym czasie dzieciaki zastanawiały się jakie wzory wykorzystają do ozdobienia.

Nadszedł czas na wycinanie wzorów i zastanawianie się nad kompozycją. Potem już zostało przyklejenie wzorów i polakierowanie pudełka.
Każde dziecko wykonało niezwykły i unikalny przedmiot. A co najważniejsze, każde zrobiło to samodzielnie.

Efekty i uśmiechy dzieciaków widać na zdjęciach