Delegatura Kuratorium Oświaty w Sosnowcu uprzejmie informuje, że od 1 lipca 2018 r. rusza program rządowy „Dobry start”, w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko. Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu, na dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami świadczenia będą wypłacane do 24 roku życia. Na dziecko uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne w szkole lub przedszkolu świadczenie „Dobry start” nie przysługuje.

Wnioski o wypłatę świadczenia „Dobry start” będzie można składać od 1 lipca 2018 r. online przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r. Po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane.

Szczegółowe informacje dotyczące programu ,,Dobry start” :

www.men.gov.pl

Infolinia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim dostępna od 11 czerwca do   31 sierpnia 2018 r.,

od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 - 14.00;     tel. 32 606 30 03.

>>> ULOTKA <<<

>>> PLAKAT <<<