Festyn Ekologiczny

25 września nasza szkoła wzięła udział w festynie ekologicznym "Zielony Sosnowiec".

Impreza ta została zorganizowana w ramach projektu ECOWAS, realizowanego

przez Sosnowiec i 5 partnerów: Molndal (Szwecja), Traversetolo (Włochy), Hasselt (Belgia), Abegondo (Hiszpania), Lublin (Polska).

Jego celem jest podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie konieczności prawidłowej segregacji odpadów

i zmniejszenia ilości śmieci produkowanych przez gospodarstwa domowe.

Akcję rozpoczął kolorowy przemarsz na Plac Stulecia pt. „Czysta planeta”.

Uczniowie z klas III a i II a w „śmieciowych” strojach  skandowali hasła propagujące segregowanie śmieci i ochronę środowiska.

Nasi nauczyciele byli organizatorami zawodów sportowych pod hasłem Nasze rady na odpady.

Wzięli w nich udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych, rywalizując w biegach, skokach i rzutach z materiałami przeznaczonymi do recyklingu.

Nasi uczniowie i harcerze z klas VI  zajęli 3 miejsce.

Uczennice z klasy III b  i I a cieszyły z pierwszego i trzeciego miejsca za wykonane  rzeźby ekologiczne z surowców wtórnych pt.„Śmieciowy Ekoludek”,

a uczeń z klasy III a zdobył 3 miejsce w konkursie fotograficznym Dzikie wysypiska śmieci.

Na zakończenie imprezy zostały wręczone dyplomy, słodkie i pluszowe nagrody oraz puchar dla sportowców.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesów.