W ramach kolejnego projektu realizowanego w Naszej Szkole przez wolontariuszki PROJEKTORA - wolontariatu studenckiego,

dzieci ze świetlicy mogły wgłębić się w sztukę tworzenia gier planszowych.

Na początku wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 3 zespoły. Zieloni, Czerwoni i Niebiescy otrzymali taki sam zestaw materiałów do pracy oraz "własną" Opiekunkę projektu.

Zadanie niby proste - zaprojektowanie i wykonanie oryginalnej gry planszowej -  przynosi wiele satysfakcji i zabawy.

Każdy z zespołów miał odmienny pomysł, jak ma wyglądać idealna gra planszowa.

Niebiescy stworzyli rozgrywkę, gdzie pionkami przedstawiającymi super bohaterów trzeba było pokonać drogę pełną przeszkód i znaleźć się na wyspie skarbów.

Poruszanie się różnymi środkami transportu nie raz skutkowało powróceniem o kilkadziesiąt pól do tyłu.

Gra planszowa Zielonych wyglądała jak zielona kraina z baśni, gdzie gracze posługiwali się pionkami przedstawiającymi zwierzęta.

Celem gry stało się dotarcie danym zwierzątkiem do domu, pokonując przy tym wiele przeciwności czyhających na planszy.

Czerwoni za to stali się twórcami gry pełnej wyzwań. Każde pole na planszy skrywało inne zadanie do wykonania.

W ten sposób gracze musieli wykonywać ćwiczenia gimnastyczne czy wydawać z siebie dźwięki zwierząt. Tylko najbardziej nieustraszeni ochotnicy dotarli do mety.

Wszyscy zdobyli dużo nowych umiejętności i świetnie się bawili. Każdego, kto chciałby sam zmierzyć się ze stworzonymi grami, zapraszamy na świetlicę .