Młodzi artyści zdobywają nagrodę!

23 Stycznia młodzi uczestnicy kółka muzycznego oraz uczniowie klas III B oraz II C wzięli udział w Fesitwalu Jasełek zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Kazimierz”

w Sosnowcu, Filię nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu.

Młodzi pasjonaci tańca, śpiewu oraz słowa mówionego zaprezentowali swoje umiejętności w półgodzinnym programie artystycznym

przygotowanym przez p. Katarzynę Golda oraz Zuzannę Pycia. Najmłodsi występujący- uczniowie klas II C oraz III B zadbali o słowo mówione,

natomiast starsi uczniowie - członkowie kółka muzycznego - udzielali się muzycznie- tanecznie i wokalnie.

Na scenie zaprezentowane zostały zarówno tradycyjne kolędy takie jak „Bóg się rodzi” czy „ Cicha noc” oraz nieco mniej popularne, ale równie piękne pastorałki, np. „Znak pokoju”.

Było kolorowo, ciekawie, z zapałem i uśmiechem, ze sceny biła ogromna energia naszych uczniów, co najwyraźniej spodobało się także organizatorom Festiwalu.

Nasza szkoła zdobyła aż dwie poważne nagrody: II miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz Nagrodę Indywidualną dla Katarzyny Posikaty.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych młodych, zdolnych artystów!