Seniorzy i  juniorzy – kolejne spotkanie integracyjne

Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym odczuwamy silniejszy związek z naszymi tradycjami.

Dlatego w dniu 12 grudnia 2013 r. klasa III A udała się z wizytą do Dziennego Domu Opieki Społecznej nr 2 w S-cu.

Uczniowie zaprezentowali Seniorom wzruszającą inscenizację bożonarodzeniową.

Obie strony były bardzo zadowolone ze spotkania. Seniorzy bardzo Lucią wizyty dzieciaków, gdyż stanowią one pewną odmianę w ich codzienności.

Juniorzy z kolei są pod wrażeniem pogody ducha i otwartości starszych, którzy choć niejednokrotnie schorowani, tryskają humorem, są cierpliwi i życzliwi.

Od tej pory różnice i  podobieństwa między trzema pokoleniami junior –nauczyciel – senior

stały się doskonałą bazą do organizowania wielorakich spotkań w niezmiernie przyjaznym klimacie,

które sprzyjają wzajemnemu uczeniu się i „łączeniu pokoleń”.

Dzięki takim kontaktom realizujemy cenne zadania wychowawcze związane z wyrabianiem u dzieci szacunku wobec osób starszych,

rozwijamy wrażliwość na potrzeby innych.

Wszyscy wiemy, że o t w a r t o ś ć, t o l e r a n c j a  i  s z a c u n e k  dla drugiego człowieka,

to postawy i wartości niezbędne w przygotowaniu dzieci do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie.

Dla obu stron spotkanie okazało się ciekawym doświadczeniem, a dla juniorów lekcją życia.

Miłym akcentem było również wręczanie sobie nawzajem prezentów.

Rodzinna atmosfera, łzy wzruszenia oraz wdzięczność i radość – to wszystko na długo pozostanie w naszej pamięci.