Wycieczka do Kazimierza

Piękna październikowa pogoda skłoniła klasę V b do wyjazdu na „łono natury” na krótki wypoczynek

i po wiedzę do parku w Kazimierzu Górniczym.

Na początku przemaszerowaliśmy uroczą aleją, gęsto obsadzoną oryginalnymi w kształcie, drzewami.

Dotarliśmy do mini zoo, gdzie atrakcją okazały się śliczne kurki, kangurki i osioł.

Dalej okrążyliśmy jezioro karmiąc kaczki i fotografując uroki parku i lasu, docierając w ten sposób do ścieżki przyrodniczej.

Każdy dostał zadanie wyjaśnienia zagadek przyrodniczych, których rozwiązania ukryte były na tablicach informacyjnych.

Nie było to łatwe zadanie, trzeba się było „naczytać” i … nabiegać. Po wykonaniu zadania, czas na małe, zdrowe  co nieco.

Sprawdzaliśmy, czy w opisie składu spożywanych produktów nie pojawiły się substancje szkodliwe,

podejrzane czy nie zalecane i nie znaleźliśmy, bo taka była umowa – zabieramy tylko zdrową żywność !

Resztę czasu spędziliśmy na zabawie i tak nam się to spodobało, że zamarzyła nam się następna wycieczka.

Po przyjeździe do szkoły okazało się, że marzenie się spełniło, bo Jasia Gawlik  jako nagrodę w konkursie fotograficznym

organizowanym przez Chorzowski Park Etnograficzny,

uzyskała możliwość  zabrania całej klasy na lekcję muzealną i zwiedzanie skansenu.

Oto zdjęcia Joasi zrobione podczas wycieczki, a jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o samym parku, odsyłamy do strony: