„ Mikołajka przygoda z matematyką”

W środę 13 kwietnia odbył się szkolny konkurs matematyczny „ Mikołajka przygoda z matematyką” zorganizowany w ramach projektu „Książki naszych marzeń”.
Zadaniem uczniów klas piątych było wytłumaczenie Mikołajkowi w jaki sposób powinien rozwiązać zadania – podanie pisemnej „instrukcji rozwiązania zadania”,

a następnie zgodnie z zaproponowanym schematem wykonanie poszczególnych obliczeń.
Zadania związane były z realnymi sytuacjami i miały na celu uświadomienie uczniom zastosowania matematyki w życiu codziennym.

Sprawdzały również umiejętności: czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, poprawności formułowania zdań, używania pojęć matematycznych oraz  sprawność rachunkową.
Celem konkursu poza rozwijaniem zainteresowań matematyką było również zachęcenie do czytania książek.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy.
Pierwsze miejsce zajęła  Katarzyna Kubica, drugie  miejsce - Piotr Matuszczyk, trzecie  miejsce -  Anna Szpunar oraz Mikołaj Kabaciński.