KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY

W środę 11 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy dla uczniów klas szóstych.

Organizatorami konkursu były panie: mgr Beata Wawro i mgr Anna Kamińska. Celem konkursu było:

l   rozwijanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych

l   kształtowanie umiejętności zastosowania wiedzy w praktyce

l   rozwijanie umiejętności współpracy w grupie

Kilka dni przed konkursem, przedstawiciele wszystkich klas szóstych mieli przekazać organizatorom,

zespołowo wykonany plakat o tematyce świątecznej,

nawiązującej do powiedzenia :"matematyka z przyrodą za pan brat"- zgodnie z hasłem przewodnim imprezy.

Podczas konkursu po trzech przedstawicieli z każdej szóstej klasy wzmagało się z zadaniami matematycznymi i przyrodniczymi.

Gdy drużyny były pochłonięte rozwiązywaniem zadań padały pytania do widzów z poszczególnych klas VI.

Uczniowie którzy udzielali dobrych odpowiedzi byli nagradzani słodyczami.
Ostatecznie jury (w składzie: pani mgr Małgorzata Kubicka i pani mgr Dorota Bajer) ogłosiło,

że zwycięzcami konkursu są uczniowie klasy VI b, drugie miejsce zdobyła klasa VI a
 W drugiej części konkursu uczniowie zwycięskiej klasy VI b w składzie: Dagmara Kijewska, Adrianna Molicka i Patryk Gibalski.

walczyli o zwycięstwo indywidualne w konkursie. Pierwsze miejsce zdobyła Adrianna Molicka,

drugie miejsce Dagmara Kijewska, a trzecie Patryk Gibalski .

GRATULUJEMY!