Mikołajkowe tournee

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Zeszły tydzień był tygodniem pełnym wrażeń…Co roku 6 grudnia dzieci oczekują na nadejście Mikołaja i oczywiście na prezenty.

Aby ta chwila była jeszcze bardziej magiczna uczniowie klas trzecich w prezencie mikołajkowym dla swoich młodszych kolegów i koleżanek

z  Przedszkola Miejskiego nr 25 i 29. przedstawili bajkę pt. „Mikołajkowa przemiana”.

Gościliśmy także w progach naszej szkoły sporą gromadkę dzieci z Przedszkola nr 22.

Lekką tremę odczuwał każdy aktor (i panie też). Pogłębiała się ona, gdy sala wypełniała się po brzegi przedszkolakami. Jednak niepotrzebnie!

Uśmiechy na twarzach i widoczne zainteresowanie udowodniło nam, że nasi widzowie z radością przyjęli to, co dla nich przygotowaliśmy.

Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem przyglądali się wyczynom scenicznym swoich koleżanek i kolegów.

Dzieci były świadkami wspaniałej przemiany chłopca, który początkowo był samolubny i chciwy,  nie doceniał tego co miał,

był skupiony wyłącznie na sobie i nie dostrzegał potrzeb innych.

Jednak pod wpływem spotkanych postaci bajkowych odkrył prawdziwe wartości w życiu.

Kolorowe stroje aktorów, pełna zaangażowania gra aktorska oraz nastrojowa muzyka  nadały odpowiedni nastrój i ułatwiły odbiór przedstawienia.

To jeszcze nie koniec naszego mikołajkowego tournee, w najbliższy piątek będziemy gościć przedszkolaków z PM nr 3.