W poniedziałek, 28 października, o godzinie 12:00, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych,

w naszej szkole odbyła  się kolejna już edycja   turnieju „Mistrz głośnego czytania”, podczas którego  dorośli czytali naszym uczniom.

Jak co roku, zaproszenie przyjęli znamienici Goście. W tym roku w naszej szkole czytali:

1.      Wiceprezydent Sosnowca Pan Zbigniew Szaleniec

2.      Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Elwira Kabat - Georgijewa

3.      Dyrektor Teatru Zagłębia Pan Zbigniew Leraczyk

4.      Rzecznik Policji Pani Sylwia Łabaj

5.      Koordynator programowy Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” Pani Karina Mucha

6.      Sekretarz Komisji Stopni Instruktorskich Podharcmistrz Anna Cebrzyńska

7.      Dziennikarka „Wiadomości Zagłębia” Pani Izabela Kieliś

W nawiązaniu do „Narodowego czytania” – zaproszeni Goście czytali fragmenty utworów Aleksandra Fredry.

Podczas imprezy okazję do zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych mieli także,

wybrani tydzień wcześniej spośród uczniów naszej szkoły, MISTRZOWIE GŁOŚNEGO CZYTANIA:

w kategorii klas II – Weronika Baran

w kategorii klas III – Natalia Gajda

w kategorii klas IV – VI – Joanna Gawlik

W PODZIĘKOWANIU ZA PIĘKNE CZYTANIE, ZARÓWNO

GOŚCIE, JAK I UCZNIOWIE OTRZYMALI STATUETKI „MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA SP NR 10”.

WSZYSTKIM GOŚCIOM JESZCZE RAZ PIĘKNIE DZIĘKUJEMY !!!