Pani Zima

w koronie na głowie
z gwiazdek jedenastu.
W kryształowych butach ,
lśniących w słońca blasku.
By zamrozić ziemię,
od morza do lasku.

Zima to jedna z najpiękniejszych pór roku dla dzieci. Jest magiczna i tajemnicza.

Wiedzą o tym uczniowie klasy IIIC, którzy podczas zajęć w Miejskiej Bibliotece Dziecięcej wykonali Panią Zimę.

Choć za oknami jeszcze szaro dzieci liczą, że wkrótce posypie białym śniegiem i  jak czarodziejka zamieni świat w cudowną, zaczarowaną krainę.

Pokryje wszystko biało-srebrzystą szatą śniegu, która będzie skrzyć się w delikatnym odbiciu zimowych promyków słońca.

Przyozdobi przeźroczystymi soplami krawędzie dachów i namaluje na szybach magiczne, witrażowe wzory.

Stworzy bajkowe pejzaże na polach i łąkach, a lasy zamieni w śnieżno-białe skupiska posągów, które jak urzeczone jej urokiem, zatopią się w sennym marzeniu.