SMERFNE PASOWANIE NA UCZNIA

Zgodnie z tradycją 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

Kolejny rocznik radośnie wypełnił mury szkolne. Nadszedł czas, by uczniowie klas pierwszych zdobyli miano pełnoprawnych uczniów.

Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w wioskę Smerfów. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klas czwartych,

którzy zaprezentowali swoim młodszym kolegom inscenizację pt. Wielki dylemat, czyli szkoła w smerfowym lesie.

Smerfy były zaskoczone szkołą i zwyczajami w niej panującymi.  Niektóre z nich próbowały wykręcić się od nauki, np. Śpioch czy Maruda.

Na szczęście pojawiła się Smerfetka z głosem rozsądku i stanowczo przypomniała  o konieczności uczęszczania do szkoły.

Poparł ją Laluś dodając:

„Nie wystarczy wszak uroda, / Wdzięk i powab co się zowie. / Nie wystarczy modny ciuszek, / Trzeba też mieć olej w głowie”.

Dzięki tej zachęcie smerfy zaczęły z nadzieją patrzeć na swoją przyszłość w szkole.

To w niej wszak można rozwijać swoje mocne strony i talenty.

Na zakończenie Papa Smerf, stwierdził, że jego ukochane Smerfy to dzielne zuchy i na pewno każdy z nich podoła nauce.

W oficjalnej części , w obecności sztandaru szkoły został odśpiewany hymn. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie.

Uczniowie klas pierwszych zobowiązali się do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Po ślubowaniu każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym piórem

przez Panią Dyrektor Szkoły mgr Małgorzatę Wierzbicką.

Wzruszeni rodzice uwieczniali te przeżycia na fotografiach.

Długo będziemy pamiętać te piękne chwile…