KÓŁKO PLASTYCZNE DLA KLASY I B

Jesteśmy uczniami klasy Ib i postanowiliśmy informować Was o tym co ciekawego dzieje się na zajęciach naszego „Kółka plastycznego” .

Kółko to działa w naszej szkole od września. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od 14.30 do 15.45.Prowadzi je nasza  wychowawczyni  p. Irena Czarnecka .

Program opracowany i realizowany przez nią w czasie zajęć  uwzględnia  możliwości rozwojowe uczniów 6-9 letnich.

Dzieciom pozwala rozwijać swoje zdolności, zainteresowania oraz poznawać nowe techniki plastyczne.
Cel główny zajęć i programu:
   Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych
Cele szczegółowe:
*uwrażliwienie na piękno różnorodnych zjawisk: przyrodniczych  i społecznych,
*dostrzeganie form oraz bogactwa barw w naturze,
*rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności oraz ekspresji plastycznej dziecka,
*rozwijanie umiejętności posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi oraz umiejętne operowanie narzędziami i materiałem,
*budzenie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy,
*rozwijanie wyobraźni dziecka poprzez kontakt z wytworami sztuki (reprodukcje dzieł uznanych   artystów polskich i zagranicznych,

oglądanie wystaw miejscowych artystów),
*rozwijanie zdolności percepcji malarskich dzieł sztuki: spostrzegania, rozumienia, przeżywania, wartościowania.

Wykonane przez uczestników prace ozdabiają salę 35, korytarz na II piętrze.

Dzieci biorą też udział w szkolnych i  międzyszkolnych konkursach plastycznych.

Wykonane prace wystawiane są również  w szkolnej bibliotece i bibliotece dziecięcej.

Na naszej stronie będziemy informować o tym co robimy ,jakie mamy sukcesy i gdzie można zobaczyć nasze dzieła. Do zobaczenia.

Oto my przy pracy: