Nasze siatkarki w półfinale

W dniu 26.02.15 w Szkole Podstawowej nr 42 odbyły się Półfinały Mistrzostw Sosnowca w minisiatkówce dziewcząt.

Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły – SP10, SP 27 i SP 46.

Głównym faworytem rozgrywek była szkoła SP 27 gdyż ponad połowę jej składu stanowiły uczennice na co dzień trenujące siatkówkę.

W Reprezentacji naszej szkoły nie ma takich zawodniczek lecz wszystkie sumiennie uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach dodatkowych organizowanych przez naszą szkołę.

W pierwszym meczu SP 27 pokonała bez większych problemów SP 46 i zgarnęła komplet punktów.

W drugim meczu turnieju SP 10 mierzyła się z SP 46 i po bardzo dobrej grze nasza drużyna wygrała z rywalkami oba sety.

Trzeba przyznać że wszystkie dziewczyny zagrały równo i stanęły na wysokości zadania.

Po pierwszym meczu nasz zespół był już pewny awansu do finału sosnowieckich rozgrywek lecz w drugim meczu czekał na nas bardzo wymagający rywal.

Jak się można było spodziewać pierwszego seta wygrały rywalki z SP 27 ale za to drugi set przebiegał zdecydowanie pod dyktando naszych dziewczyn

i ku wielkiemu zdumieniu rywalek nasza drużyna doprowadziła do tie - breaka.

Jak się okazało sytuacja ta zdeprymowała nasze rywalki a naszej drużynie dodała skrzydeł, w efekcie czego pojedynek był bardzo wyrównany.

Niestety dla nas, w ogólnym rozrachunku minimalnie lepsza okazała się ekipa naszych rywalek (15-12)

ale tu warto podkreślić fakt iż żadna z naszych zawodniczek nie trenuje siatkówki w klubie sportowym.

Dziewczyny zagrały bardzo dobrze i naprawdę szkoda że nie dały radę wygrać ostatniego seta, ale widać było że tworzą prawdziwą drużynę

a gra w siatkówkę sprawia im przyjemność.

Okazało się, że ze wszystkich szkół jakie awansowały do finału rozgrywek miejskich tylko w naszym zespole nie ma trenujących siatkarek,

co już dla nas stanowi powód do dumy, ale w finale jeszcze postaramy się o jakąś niespodziankę.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w naszym zespole zagrały wszystkie dziewczyny będące na turnieju czego nie można powiedzieć o zespołach rywalek.