List Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10
na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Szanowni Państwo,

Nauczyciele, Wychowawcy,

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Oświaty!

W życiu każdego z nas wiele razy coś się kończyło i coś się rozpoczynało.

Dziś na progu nowego roku szkolnego stoimy przed nowymi wyzwaniami, nowymi zadaniami oświatowymi,

które z zapałem i energią będziemy wspólnie realizowali dzięki wiedzy oraz doświadczeniu.

Naszą siłą ponownie stanie się ukierunkowanie na rozwój i sukces dziecka, ucznia „Dziesiątki”.

Współpraca z Rodzicami pozwoli nam po raz kolejny prowadzić młode pokolenie ku dobrej przyszłości.

Chcemy bowiem, podobnie jak narodowy wieszcz Adam Mickiewicz, uświadamiać społeczności szkolnej,

iż „wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.

Życzę Wam Kochani uśmiechu na co dzień, sensu w każdym działaniu, satysfakcji z nauki i pracy,

sukcesu we współdziałaniu oraz realizacji zawodowych marzeń.

Niech ten nowy rok szkolny dla nauczycieli z pasją stanie się powodem do dumy i satysfakcji,

dla uczniów wspaniałym czasem odkrywania świata i siebie, dla rodziców dobrym i mądrym uczestnictwem w życiu dzieci.

mgr Małgorzata Wierzbicka