Śniadanie Daje Moc

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 8 listopada 2016 r. uczniowie klas I-III wzięli  udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny, mający na celu walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez wspieranie szkół w edukacji nt. zdrowego odżywiania.

Dzieci dzięki przystąpieniu szkoły do programu na zajęciach dowiadują się  m.in. jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać,

jakie są rodzaje kasz, zbóż czy produktów nabiałowych oraz dlaczego picie wody jest tak ważne.

W przygotowaniu wspólnego śniadania wsparli nas rodzice naszych uczniów.

Dzięki nim na szkolnych stolikach śniadaniowych uczniów klas I-III znalazły się kolorowe i zdrowe kanapki, owoce, woda mineralna i wiele gatunków pieczywa pełnoziarnistego.

Zorganizowanie wspólnego śniadania z pewnością przyczyniło się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.

A ponadto wszyscy świetnie się bawili, tworząc zdrowe i kolorowe kanapki.

Dzięki takim akcjom chcemy, aby nasi uczniowie zapamiętali, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

To dzięki niemu dzieci lepiej koncentrują się na zajęciach, mają energię do nauki i zabawy.

To najlepszy START w nowy dzień!