Uczestnicy MISJI ŚNIADANIOWYCH zostali poproszeni o wspólnie wykonanie z rodzicami witaminowych ludków.

Ludki te mogły być stworzone zgodnie z indywidualnymi upodobaniami i smakami autora.

Warunkiem było, by cały ludek był jadalny, a wartości odżywcze w nim zawarte, nawiązywały do ducha akcji, czyli do zdrowego odżywiania.

Dzieci z wypiekami na twarzy zajęły się wizualnym projektowaniem wymyślnych postaci oraz spisywaniem list zakupów.

Rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie z babciami stanęli  na wysokości zadania.

Z relacji dzieci wynika, że nie rzadko po wykonaniu reprezentacyjnego szkolnego witaminowego ludka, członkowie rodzin tworzyli własne witaminowe figurki.

Następnego dnia  każdy uczeń z dumą mógł zaprezentować swojego witaminowego cudaczka.

Dzięki temu zadaniu grupa poznała potencjał artystyczny oraz upodobania smakowe kolegów i koleżanek.