Sportowy sukces „Dziesiątki”

W styczniu br. zostały rozegrane eliminacje do Mistrzostw Sosnowca w piłce siatkowej dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowało 11 uczennic klas V i VI. W turnieju udział wzięły cztery szkoły, z których najlepszą okazała się „Dziesiątka”.

W pierwszym meczu nasze dziewczyny pokonały SP nr 40, w następnym okazały się lepsze od SP 38 a ostatni mecz rozegrały z SP 1.

Wszystkie drużyny grały bardzo dobrze i do końca walczyły o zwycięstwo.

Jednak po bardzo wyrównanych meczach, do stawki ośmiu najlepszych drużyn w Sosnowcu, z pierwszego miejsca awansowała „Dziesiątka”.

Gospodarzem zawodów była SP 42. Teraz dziewczyny z niecierpliwością wyczekują następnego turnieju, który zostanie rozegrany po feriach zimowych.

Oto skład zwycięskiej ekipy :

- Brykalska Julia – kapitan zespołu
- Gawlik Joanna
- Lewicka Justyna
- Paw Daria
- Raszewska Aleksandra
- Dąbek Małgorzata
- Olesińska Dominika
- Ferdynand Nicola
- Grad Izabela
- Kyzioł Julia
- Góra Julia

Nie można też zapomnieć o jednej z lepszych zawodniczek naszego zespołu, którą z gry w tym turnieju wyeliminowała choroba, a mianowicie o Weronice Wojtczak.

Pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Opiekun zespołu : Adrian Zbroja