POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW

Urząd Miejski w Sosnowcu informuje o możliwości ubiegania się o pomoc materialną dla uczniów.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Formy oferowanej pomocy:
- Stypendium szkolne o charakterze socjalnym (KLIKNIJ) – przyznawane jest uczniom i słuchaczom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm, narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna.Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne, która nie może zostać przekroczona wynosi :
- 351 zł netto na osobę w rodzinie ( od 1 października br. kwota ta wynosić będzie 456 zł )
- 477 zł netto dla osoby prowadzącej jednoosobowe gospodarstwo domowe.( od 1 października br. kwota ta wynosić będzie 542 zł netto)

- Zasiłek szkolny (KLIKNIJ)  – przyznawany jednorazowo w przypadku zaistnienia sytuacji losowej w rodzinie ucznia lub słuchacza zamieszkałego na terenie Sosnowca, niezależnie od miesięcznej wysokości dochodu;

- Wyprawka szkolna  (KLIKNIJ) – przyznawana na zakup podręczników dla uczniów klas I, II, III i IV szkół podstawowych oraz uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Pomoc w formie wyprawki szkolnej przyznawana jest uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów rodziny. Warunek ten nie dotyczy uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Nowy druk wniosku prosimy o drukowanie dwustronnie

WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM

WNIOSEK O PRZYZNANIE ZASIŁKU SZKOLNEGO