Informacja dotycząca STYPENDIUM SZKOLNEGO dla uczniów na rok szkolny 2015/2016

http://www.sosnowiec.pl/urzad_miejski/artykuly/k1,104,edukacja/k2,321,pomoc_materialna_dla_uczniow/

1.      Pomoc w formie stypendium szkolnego przysługuje, uczniom szkoły podstawowej na stałe zamieszkującym w Sosnowcu, jeżeli: rodzina ucznia spełnia w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku ( SIERPIEŃ 2015,) kryterium dochodowe 456 zł netto na osobę w rodzinie. 

2.      Aby ubiegać się o stypendium należy złożyć w terminie prawidłowo wypełniony wniosek z pieczęcią szkoły, do której uczęszcza uczeń oraz komplet dokumentów potwierdzających wysokość dochodów.

3. Terminy składania wniosków:

·         od 1 – 15 września 2015r.

·         wnioski są przyjmowane w Biurze Obsługi Interesanta na stanowisku nr 6 w budynku Urzędu Miejskiego w Sosnowcu przy al. Zwycięstwa 20.

Druk można pobrać w:

- Wydziale Edukacji Urzędu Miasta (ul. Małachowskiego 3, pokój 30)

- Biurze Obsługi Interesanta (al. Zwycięstwa 20, stanowisko nr 6)

- na stronie Urzędu Miasta Sosnowca

4. Dokumentacja
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach, pomocy finansowej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu, zaświadczenie z Urzędu Pracy w Sosnowcu oraz każdy inny dokument potwierdzający wysokość dochodu, z których utrzymuje się rodzina.

5. Na co można przeznaczyć stypendium szkolne:


Stypendium szkolne może zostać przeznaczone na pokrycie kosztów:
- udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, prowadzonych jako płatne zajęcia spoza planu nauczania a także udział w zajęciach edukacyjnych odbywających się poza szkołą, w szczególności kosztów nauki języków obcych, zajęć sportowych, artystycznych, wycieczek szkolnych w tym tzw. „ zielonych szkół”, wyjść do kina i teatru zorganizowanych przez szkołę. 


- zakupu podręczników szkolnych i pomocy dydaktycznych (w szczególności zeszytów, przyborów szkolnych, tornistra, plecaka, atlasów, encyklopedii, słowników, instrumentów muzycznych, abonamentu internetowego, stroju na zajęcia wychowania fizycznego zgodnego z wymaganiami szkoły oraz innych pomocy edukacyjnych w tym do praktycznej nauki zawodu uznanych przez Dyrektora szkoły za niezbędne w trakcie edukacji ucznia. 


Stypendium realizowane jest na zasadzie całkowitej lub częściowej refundacji poniesionych wydatków związanych z procesem edukacyjnym ucznia, na podstawie rachunków imiennych faktur wystawionych na rodzica/opiekuna.