Z wizytą u Seniorów

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji oraz składania sobie życzeń.

To czas, w którym odczuwamy silniejszy związek z naszymi tradycjami.

Dlatego w dniu 13 grudnia uczniowie klasy III A i C udali się z wizytą do Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu.

Tym razem juniorzy w prezencie mikołajkowym ofiarowali Seniorom bajkę J.

Na świąteczne spotkanie dotarł także Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów!

Ilość pozytywnych emocji, radości w sercach, uśmiechów i niezwykłych przeżyć jakich nasi uczniowie dostarczyli Seniorom, nie da się zmierzyć żadną miarą.

Mamy nadzieję, że kontakt Juniorów z Seniorami będzie stanowił doskonałą kanwę do budowania wzajemnej, międzypokoleniowej tolerancji i porozumienia.

Z okazji zbliżających się świąt

życzymy raz jeszcze naszym kochanym Seniorom,

by zawsze szczęście im sprzyjało i zdrowie dopisywało,

by cieszyli się życiem sto lat albo dłużej,

by ich nie bolały nogi i kolana, aby mogli tańczyć do białego rana,

by emerytura była coraz wyższa, a nasza „Dziesiątka” sercu coraz bliższa J

Podczas powrotu do szkoły dzięki życzliwości Księdza Prałata Jana Szkoca oraz Pana Stanisława Lisa trzecioklasiści mieli możliwość zwiedzenia  Pałacu Henryka Dietla

znajdującego się w sąsiedztwie Dziennego Domu Opieki Społecznej nr 2.

Dzięki tej wizycie mogliśmy poznać trochę historii naszego miasta.

Bardzo dziękujemy!