Ogólnopolski konkurs edukacyjny „Kraina Tauronka”

Zapraszam uczniów, rodziców, wychowawców do wspólnej zabawy – do udziału w konkursie edukacyjnym „Kraina Tauronka”.

W konkursie klasy mogą wygrać tablety, gry, eko-zabawki, solarną kulę ziemską lub power bank!

Kraina Tauronka to ogólnopolski konkurs edukacyjny dla szkół podstawowych  w formie gry online, pokazujący jak bezpiecznie i oszczędnie korzystać z prądu, organizowany w ramach akcji „Bezpieczniki TAURONA”.

Do konkursu może przystąpić klasa zgłoszona przez nauczyciela. Uczestnicy grają indywidualnie, a ich wyniki sumują się na koncie całej klasy. Dzieci rozwiązując zadania konkursowe będą ratować świat „przywracając prąd” poszczególnym częściom świata.

Konkurs podzielony jest na cztery etapy o następującej tematyce:

1. Elektryzujące podstawy ( I etap: 02.11.2015 - 29.11.2015 )

2. Od elektrowni do domu ( II etap: 30.11.2015 - 03.01.2016 )

3. Prąd w naszym życiu ( III etap: 04.01.2016 - 31.01.2016 )

4. Oszczędzanie i zielona energia ( IV etap: 01.02.2016 – 28.02.2016 )

Zgłoszenia klas do udziału w konkursie można składać do 30.10.2015 r.

Szczegółowy harmonogram konkursu jest na stronie www.krainatauronka.pl  regulamin

Życzę dobrej zabawy, wspaniałych wyników oraz wygranych koordynator konkursu:  Elżbieta Ordon

Zgłoszenia

W konkursie biorą udział klasy 1–6 zgłaszane przez wychowawców. Przystąpienie do konkursu następuje po tym, jak ponad 50% uczniów klasy aktywuje swoje konta.

Aktywację kont uczniów przeprowadzają rodzice (na podstawie danych przekazanych przez wychowawców).

Rywalizacja o nagrody

Uczniowie zdobywają punkty dla siebie i całej klasy w ramach 3 aktywności:

GRY
Uczeń samodzielnie stara się zdobyć jak najwięcej punktów (w punktacji jest brany pod uwagę jego najlepszy wynik).

QUIZY
Uczeń przy obowiązkowym udziale rodzica rozwiązuje quizy bazujące na wiedzy dostarczonej wychowawcy i rodzicom w materiałach dydaktycznych.

KREATYWNE ZADANIE KLASOWE
W każdym etapie konkursu wychowawcy otrzymają zadanie do własnoręcznego wykonania przez uczniów offline. Rywalizacja jest podzielona na 4 etapy – w każdym z nich pojawiają się nowe gry i quizy. Klasy rywalizują między sobą w ramach 2 przedziałów wiekowych: klasy 1–3 i osobno 4–6. Wynik klasy to średnia arytmetyczna punktów zdobytych przez uczniów, którzy posiadają aktywne konta.

5.10–30.10.2015   Rejestracja klas  przez wychowawców.

5.10–8.11.2015  Termin aktywacji kont uczniów.

28.02.2016  Zakończenie konkursu.

9.03.2016  Ogłoszenie zwycięzców!