Spektakl „Wakacje z duchami”

Uczniowie naszej szkoły wybrali  się do Teatrze Zagłębia, by zobaczyć sceniczną inscenizację powieści Adama Bahdaja „Wakacje z duchami”.

Paragon, Mandżaro i Perełka spędzają wakacje w mieszkaniu ciotki na wielkim blokowisku.

Pobyt zapowiada się kompletnie nieciekawie, za oknem szaro buro, pada deszcz i wieje nudą.

Jedyną atrakcją jest kot Hator, który, jak to kot, chadza własnymi drogami. Gdy gubi się po raz kolejny, chłopcy na przekór nudzie zakładają agencję detektywistyczną.

Na położonym w pobliżu mieszkania ciotki starym zamku właśnie rozpoczęła się przebudowa.

I pojawił się wymachujący toporem duch! Mało tego, w okolicy zaczęło kręcić się sporo podejrzanych typów…

Agencja detektywistyczna od tej pory będzie miała pełne ręce roboty!

W drodze powrotnej mieliśmy okazję uczestniczyć w ponownym otwarciu  dworca  PKP.