2 października uczniowie klas szóstych wybrali  do Krakowa i Wieliczki.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Katedry wawelskiej.

Katedra na Wawelu to najbardziej znacząca świątynia nie tylko w Krakowie, ale także w Polsce.

Znaczenie tego miejsca dla Polaków bierze się od roli, jaką ta Katedra pełniła w ciągu kilku ostatnich wieków.

Ranga tego kościoła wynikała ze znaczenia tej najbogatszej w Polsce diecezji krakowskiej i urzędujących tu osobistości.

Następnie,  krętymi schodami, udaliśmy się na Wieżę Zygmuntowską, by podziwiać

jeden z najsłynniejszych, jak nie najsłynniejszy dzwon w Polsce - Dzwon Zygmunta.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce.

Kopalnia  jest niewątpliwie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem można podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka,

oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych. Udostępniony odcinek do zwiedzania to 3,5 km trasa na głębokości od 64 - 135 m